Heroes 3 - Złoto - Kompletny Przewodnik

26 Oct 2020

Created by: Tg Games

Złoto jest najważniejszym zasobem w grze i mówiąc wprost, jest używane do wszystkiego. Najważniejszym (i zarazem najłatwiejszym) sposobem na jego zdobycie jest ulepszenie magistratu w Twoim mieście.

gold-guide-town-hall-values

Każde miasto zaczyna z przynajmniej Radą osady, która daje Ci +500 złota dziennie. Każde ulepszenie Twojego magistratu podwaja ilość otrzymywanego złota - następna w kolejce jest Rada miasta (+1000 złota dziennie), potem budujemy Ratusz (+2000 złota), a na końcu Kapitol (+4000 złota dziennie ). Posiadanie Kapitolu to ogromna zaleta, ale jeden gracz może zbudować tylko jeden Kapitol. Jeśli zdarzy Ci się podbić miasto przeciwnika, w którym znajduje się Kapitol, zostanie ono zdegradowane do Ratusza. Jednak nadal możesz mieć więcej niż jeden Kapitol na edytowanych mapach.

Special thanks to Tg Games whose video made this guide possible.

Co jest potrzebne do ulepszenia magistratów?

Rada osady to minimum definiujący budynek miasta i jest on obecny domyślnie. Aby ulepszyć go do Rady miasta, musisz zbudować przed nim Karczmę. Koszt budowy Rady miasta to 2500 sztuk złota. Ratusz jest nieco trudniejszy do zbudowania, ponieważ będzie wymagał Kuźni, Gildii Magów, Targowiska i 5000 sztuk złota. Najwyższe ulepszenie, Kapitol, będzie wymagało Zamku i 10 000 sztuk złota.

Wkład bohaterów

Bohaterowie mogą również zapewnić Twojemu Królestwu złoto. Istnieje umiejętność drugorzędna, która na to pozwala - Finanse.

gold-guide-estate-levels

Finanse to umiejętność, którą mogą zdobyć wszyscy Bohaterowie z wyjątkiem Rycerzy śmierci. Poziom podstawowy tej umiejętności daje +125 złota dziennie, poziom zaawansowany +250 złota dziennie, a na poziomie eksperta +500 złota dziennie. W wersji gry Horn of the Abyss kwota ta jest podwojona (podstawowy poziom +250 złota, zaawansowany poziom +500 złota, a ekspertowy poziom +1000 złota)! Bohaterami, którzy zaczynają od tej umiejętności drugorzędnej są: Rycerz Lord Haart, Kleryk Cuthbert, Wędrowiec Erdamon, Wędrowiec Thunar, Władca Mutare / Mutare Drake i Kapitan Leena. Lord Haart również specjalizuje się w Finansach, więc dochód będzie wzrastał z każdym kolejnym poziomem. Bohaterowie mogą również zapewnić Twojemu Królestwu +350 złota, jeśli mają to jako specjalność. Będziesz otrzymywać tę kwotę każdego dnia tak długo, jak długo Bohater ze specjalnością żyje. Jest wielu Bohaterów z tą specjalnością, ale w Twierdzy i Cytadeli nie ma Bohaterów o takiej specjalności. Możesz mieć więcej niż jednego Bohatera ze specjalnością +350 złota, a kwota będzie się sumować.

gold-guide-heroes-with-estates

Mapa przygód

Mapa przygód to zazwyczaj dobre miejsce na znalezienie przedmiotów, które mogą dać Ci złoto. Istnieją przedmioty do wyboru, takie jak Skrzynia skarbów lub Obozowisko, które można zebrać z Bohaterem:

gold-guide-pickables

Istnieją również budynki i lokacje, które trzeba odwiedzać co tydzień, aby zdobyć złoto:

gold-guide-buildings-that-grant-gold

Artefakty

Nie ma wielu artefaktów, które zwiększą twój dochód w złocie. W rzeczywistości istnieją tylko trzy - Bezdenny mieszek złota (+500 złota dziennie), Bezdenna sakiewka złota (+750 złota dziennie) i Bezdenny worek złota (+1000 złota dziennie). W HotA możesz połączyć te artefakty, aby stworzyć Złotą gęś, która doda + 4750 złota więcej, co daje łącznie +7000 złota dziennie.

gold-guide-artifacts-that-grant-gold

Dodatkowe sposoby na zdobycie złota

Możesz zdobyć dodatkowe złoto sprzedając zasoby, artefakty oraz jednostki, jeśli znajdziesz odpowiednie budynki. Zbudowanie struktury Graala da Ci +5000 złota dziennie. Bardzo dobrym budynkiem specjalnym jest Skarbiec, którego można zbudować w mieście Bastion. Zapewni dodatkowe 10% złota w stosunku do aktualnej ilości złota na początku każdego tygodnia. Ta struktura jest prawdopodobnie najlepszym źródłem dochodu, ponieważ możesz zbudować ją w każdym mieście Bastionu, a dochód wzrośnie o 10% z każdym Skarbcem. Dodatkowa umiejętność Dyplomacja może być również przydatna do zdobywania złota - mogą do Ciebie dołączyć wędrujące stosy stworzeń, a następnie możesz użyć Gildii najemników, aby sprzedać je za złoto. Podobnie jak w wielu przypadkach liczba posiadanych targowisk określa cenę, jaką otrzymasz za swoje stworzenia.

Banki stworzeń

Na końcu, istnieje wiele Banków stworzeń, które mogą dać Ci niezłą ilość złota:

gold-guide-creature-banks-that-award-gold

gold-guide-creature-banks-that-award-gold-hota

Zachowaj jednak ostrożność odwiedzając te miejsca, bo czasami będziesz miał problemy z wyjściem z nich, szczególnie na początku gry.

More guides