Heroes 3 Targowisko - Kompletny przewodnik

21 Oct 2020

Created by: Tg Games

Targowisko można zbudować we wszystkich miastach i służy do handlu między zasobami, a także innymi graczami. Jest to jedna z najtańszych struktur w grze i zawsze ma stałą cenę budowy - 500 sztuk złota i 5 drewna. Jedno miasto może mieć jedno targowisko - a targowisko to będzie miało określony kurs wymiany, jeśli chodzi o handel, i nie będzie on tak korzystny. Ale posiadanie większej liczby miast pozwala mieć więcej targowisk, co wpływa na kursy na twoją korzyść.

Special thanks to Tg Games whose video made this guide possible.

W jaki sposób ustalane są kursy na targowisku?

Uwzględniane są wszystkie targowiska, które zbudowałeś w swoich miastach. Oznacza to, że im więcej masz targowisk, tym lepsze będą kursy wymiany. Istnieje jednak limit, który zostaje osiągnięty, gdy posiadasz dziewięć targowisk. Posiadanie więcej niż dziewięciu targowisk nie wpłynie dalej na kurs wymiany. Tak wiele targowisk pozwala nam uzyskać najlepsze kursy wymiany, co oznacza, że będziemy mogli więcej handlować i budować, co może być wielką przewagą nad naszym przeciwnikiem. Spójrz na poniższą tabelę, aby zobaczyć, jak zmieniają się kursy z każdym nowym zbudowanym rynkiem:

marketplace-guide-rate-table

Zasoby

Warto wspomnieć, że w grze jest łącznie siedem surowców. Możemy więc powiedzieć, że podstawowe surowce to drewno, kamienie i złoto (są one głównie potrzebne do budowy) - podczas gdy cenne (lub magiczne) zasoby obejmują siarkę, rtęć, kryształy i klejnoty.

Faktoria handlowa

Ten obiekt mapy przygodowej, tj. miejsce na lądzie może być bardzo przydatne na początku gry - faktorie handlowe mają ten sam kurs wymiany, co pięć targowisk. Nie trzeba mówić, że najlepiej z nich korzystać, gdy w naszych miastach mamy cztery lub mniej targowisk. Jeśli posiadamy sześć lub więcej targowisk w naszych miastach, stawki na nich będą korzystniejsze niż te oferowane przez placówki handlowe. Faktorie handlowe zawsze mają stały kurs wymiany, bez względu na to, ile z nich znajdziemy na mapie przygody.

Magazyn zasobów

Ta struktura liczy się jako ulepszenie targowiska i można ją również zbudować we wszystkich miastach. Zapewni dodatkowe zasoby Twojemu Królestwu w zależności od miasta, w którym jest zbudowane. Zaopatrzy miasto w zasoby, które są w nim najbardziej potrzebne - np. Bastion dostanie +1 kryształ, Loch +1 siarka, a Zamek otrzyma +1 drewna i kamienia.

marketplace-guide-resource-silo

W przeciwieństwie do targowiska, magazyn zasobów jest bardzo drogi - ale jest bardzo przydatny, zwłaszcza jeśli mapa przygody nie zawiera wystarczająco wymaganych zasobów dla Twojego miasta.

Wpływ targowiska na inne struktury

Liczba targowisk wpłynie również na inne struktury miejskie - Sprzedawca artefaktów oraz Gildia najemników również będą miały inne kursy wymiany ze względu na ilość zbudowanych targowisk. Dowiedz się o tych efektach w naszym następnym poradniku!

More guides