Heroes of Might and Magic 3 - Poradnik do gry online

29 Oct 2020

Created by: Alex the Magician

Heroes 3 - Rozpoczęcie gry online - podstawy

W tym przewodniku omówimy kilka podstawowych rzeczy, jak grać w grę online Heroes 3. Omówimy zasady, które musisz znać, zanim zaczniesz grać przeciwko innym ludziom. Dowiesz się, co oznaczają takie rzeczy, jak restart na 111 lub licznik czasu. Zwróć uwagę, że jest to przewodnik głównie dla początkujących i tych, którzy jeszcze nie grali przeciwko innym graczom. Gra jest zawsze inna, gdy walczysz przeciwko komputera, a kiedy grasz z innymi ludźmi. Jak rozpocząć grę online? Rozpoczęcie gry online jest dość łatwe - wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Nowa gra (New Game), przejść do trybu wieloosobowego (Multiplayer), a następnie kliknąć „Online lobby”. Następnie pojawi się nowa strona, a to jest Lobby.

online-game-guide-lobby Lobby gry wieloosobowej Heroes 3

Może wyglądać nieznajomo, ale nawigacja jest prosta. Po prawej stronie znajdziesz graczy, którzy są w tej chwili online. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na ich imiona, aby zobaczyć ich ocenę (Rating) i liczbę gier, w które grali do tej pory. Twoja ocena będzie po lewej stronie i oczywiście zaczynasz od nowa, więc Twoja ocena będzie wynosić 0. Na początek, Twoja ocena nie powinna być dla Ciebie tak ważna. Ważne są dla Ciebie gry, które zobaczysz po lewej stronie po środku, pod zakładką Opis gry (Game description). To są gry, do których możesz dołączyć. Po prawej stronie po środku znajdziesz czat, w którym możesz rozmawiać z innymi graczami lub zadawać pytania, jeśli masz jakieś.

Special thanks to Alex the Magician whose video made this guide possible.

Co musisz wiedzieć przed wejściem do gry?

Zanim dołączysz do gry, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim nie powinieneś grać w grę pierwszy raz z kimś, kto ma znacznie wyższą ocenę niż Ty. Pamiętaj, że jesteś nowicjuszem w grach online w Heroes 3, więc mając ocenę równą zero, będziesz chciał szukać gier z osobami, które mają podobną ocenę do Twojej. Istnieje możliwość, że bardziej doświadczeni gracze w ogóle nie będą chcieli z Tobą grać.

Opis gry

Następnie, pod zakładką Opis gry możesz zobaczyć coś takiego: JC 14:7:2 2x111 1x112 1freeroll. Co to wszystko jest? Są więc trzy główne rzeczy, które musisz tutaj wiedzieć - standardowe ponowne uruchomienie, tj. restart, licznik czasu (Timer) oraz co oznacza hander miastami i koloru. Najpierw wspomnimy, co oznacza JC, lub zazwyczaj pierwsza część opisu gry. Jebus Cross oraz 6LM10A to najpopularniejsze szablony map.

Licznik czasu

Oprócz szablonów map, każda gra będzie miała licznik czasu. To jest druga część naszego przykładu. Może to być 14:7:2 lub 12:7:2 lub cokolwiek ustawia host. Te liczby oznaczają minuty. Pierwsza liczba wskazuje, ile minut będziesz mieć na pierwszą turę. W naszym przykładzie jest to 14 minut. Ten czas może być dłuższy lub znacznie krótszy. Bardziej doświadczeni gracze zwykle ustawiają krótszy czas. Druga liczba pokazuje, ile czasu będziesz miał na każdą dodatkową turę. W naszym przypadku jest to 7 minut. Jeśli jednak nie wykorzystasz całego czasu, jaki masz w pierwszej turze, zostanie on dodany do następnej. Powiedzmy, że w pierwszej turze wykorzystałeś 4 z 14 minut. Zostanie Ci 10 minut, które będą dodane do Twoich 7 minut na następną turę, więc będziesz mieć łącznie 17 minut. Ostatnia liczba (w naszym przykładzie 2) oznacza, o ile więcej czasu będziesz miał na każdą walkę, w której się stoczysz. Oznacza to, że walcząc z potworami, otrzymujesz na to dodatkowe 2 minuty. Jeśli zakończysz walkę w mniej niż 2 minuty, nie odejmuje to żadnego czasu od twojego całkowitego licznika czasu. Ale, jeśli wykorzystasz więcej niż 2 minuty - w rzeczywistości czas zostanie odjęty od ogólnego licznika czasu.

online-game-guide-turn-timer Ustawianie licznika czasu w Heroes 3

Jednoczesne tury

Następnie możesz znaleźć skrót sim, który oznacza jednocześnie (simultaneously). Oznacza to, że gracze będą grać jednocześnie i tak zazwyczaj grają nowi gracze. Nie musisz więc czekać, aż przeciwnik zakończy swoją turę, abyś mógł zagrać. Po tym skrócie, możesz zobaczyć coś w rodzaju 131, 127 lub podobnego. Pierwsza cyfra jest miesiąc, druga tydzień, a trzecia dzień. Oznacza to, że gracze będą grać jednocześnie do dnia wskazanego przez te liczby.

Restarty

Kolejną ważną rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, są ponowne uruchomienia (restarty gry). Liczby 111 oznaczają, że możesz dwukrotnie restartować grę pierwszego miesiąca pierwszego tygodnia pierwszego dnia gry. W praktyce oznacza to, że w pierwszej turze powinieneś dobrze przyjrzeć się mapie i zdecydować, czy chcesz kontynuować grę, lub chcesz, aby gra została ponownie uruchomiona. To samo tyczy się Twojego przeciwnika - może on również zdecydować o ponownym uruchomieniu gry, jeśli mapa nie jest dla niego tak korzystna. Standardowe zasady to dwa restarty na 111 lub jeden na 112. Czerwony gracz gra jako pierwszy, a powszechną zasadą jest napisanie + na czacie gry, jeśli mapa odpowiada graczowi. Jeśli nie, gracz może wpisać 111, a gra powinna zostać ponownie uruchomiona przez hosta. Niebieski gracz może poczekać, aż przeciwnik zapisze +, 111 lub 112.

Handel

Na końcu jest handel. Niektórzy gospodarze mogą w opisie gry wpisać handel, zakaz handlu lub wybór dozwolony. Handel oznacza, że gracze mogą wymieniać między sobą losowo podane miasta. Rozpoczynając grę, można ustawić, że gra wybierze losowe miasta. Oczywiście, niektóre miasta są silniejsze od innych i tutaj do gry wkracza handel. Handlujesz, oferując innemu graczowi określoną ilość złota za zmianę miasta - np piszesz 1k, przeciwnik pisze 2k, Ty mówisz 3k i tak dalej, aż osiągniecie porozumienie. Powszechną zasadą jest, że na początku gry otrzymujesz 10000 sztuk złota, a jeśli, powiedzmy, Twój przeciwnik da Ci 7000 sztuk złota za zmianę miast, zaczniesz z 17000 sztuk złota, a przeciwnik zacznie z zaledwie 3000 sztuk złota. W ten sposób przewaga jednego gracza nad drugim w postaci lepszego miasta może zostać zniweczona. „Wybór dozwolony” oznacza, że ​​gracze mogą wybrać miasto, z którym chcą zacząć.

Dodatkowo możecie zamienić się kolorami. Uważa się, że kolor czerwony ma przewagę, więc gracze mogą zaoferować złoto w celu wymiany kolorów. Zwykle kolor czerwony kosztuje od 500 do 2000 sztuk złota. W opisie może się również znaleźć coś w rodzaju „rzuć 1 za darmo (roll 1 free)” - symbolizuje to, że możesz ponownie losować miasta, jeśli nie jesteś zadowolony z pierwszego zestawu losowo wybranych miast.

Zasady turnieju

Gry online Heroes 3 prawie zawsze rozgrywane są według zasad turniejowych, które różnią się od tych, które obowiązują podczas gry jednego gracza. Możesz znaleźć zasady tutaj: https://h3hota.com/en/rules. Zalecane jest zapoznanie się z tymi zasadami i granie według nich, aby później móc brać udział w turniejach i uniknąć wszelkiego rodzaju kłopotów.

More guides